Meklēt šajā emuārā

sestdiena, 2009. gada 19. decembris

Pārdomas 6.Tūrisma foruma sakarā jeb kas interesē žurnālistus

16.decembrī Revel Hotel Latvija notika gada nozīmīgākais pasākums tūrisma nozarē 6.Tūrisma forums.
Kā jebkurā pasākumā, arī forumā bija gan labas, gan gan ne tik labas lietas, bet par visu pēc kārtas.
Parasti forums ir pakārtots kādai noteiktai tēmai, šoreiz tā nebija,taču tas ļāva pasākuma organizatoriem - Tūrisma Attīstības valsts aģentūrai - uzaicināt lektorus, kuri pārstāvēja ļoti plašu tēmu spektru.
Jāsaka godīgi, šogad Tūrisma forumā varēja vērot vairākas jaunas, pozitīvas iezīmes: katru gadu tūrisma forumu atklāj ministrs, kura pārraudzībā atrodas tūrisma nozare, nemainīgi tas bija arī šoreiz, tikai atšķirībā no citām reizēm, Kampara kungs neoperēja ar skaitļiem, bet pievērsās darbiem - gan izdarītajiem, gan darāmajiem, katrā gadījumā ministrs atstāja iespaidu, ka tikai ķeksīša pēc vien uz forumu nav atnācis. Taču viens gan ministra uzvedībā bija nemainīgi - tas pameta forumu gandrīz tūlīt pēc savas uzstāšanās, tāpat kā visi iepriekšējie ministri. Nu ko, aizņemti viņi mums ir ļoti!:)
Īpaši slavējami, ka forumu apmeklēja arī Kultūras ministrs Ints Dālderis un uzsvēra kultūras un tūrisma nozaru saistību. Jāsaka godīgi, man un maniem kolēģiem gan tas nekas jauns nav, jo kultūras tūrisms ir viens no tūrisma veidiem, nu prieks, ka to ir apvēruši beidzot arī ministriju līmenī.
Dīvaini bija klausīties Rīgas Tūrisma attīstības biroja Live Riga valdes locekles Vitas Jermolovičas uzstāšanos. Dāma, kura parasti ir ļoti pašpārliecināta, šoreiz, manuprāt, bija diezgan piezemēta, un neskatoties uz biroja Live Riga slavināšanu, balss intonācijā bija jūtama tāda kā atvainošanās nots. Nu ko lai saka, taču suns laikam zina, ko ēdis! Un vēl, kaut kā īpaši uzkrita šī biroja reklamētajos plakātos dominējošās krāsas - nu aizdomīgi līdzīgas air Baltic zilajam un zaļajam:)
Bertolads Fliks bužināja spalvas un ir jau arī par ko - airBaltic ir Baltijas valstu lielākais pārvadātājs, tā lidojumu tīklā ir vairāk nekā 60 galamērķu Rietumeiropā, Vidusjūras reģionā, Skandināvijā un NVS valstīs. Tā lielākajā bāzē Rīgā 2009.gadā airBaltic ir sasniedzis stabilu pasažieru skaita pieaugumu vairāk nekā 30% apjomā un paaugstinātu vietu piepildījumu lidmašīnās. Kā arī aviokompānija saņēma Gada aviokompānijas 2009/2010 Zelta balvu, ko pasniedz Eiropas Reģionālo aviokompāniju asociācija (ERA). Taču lai arī Bertolds Fliks mēģināja apgalvot, ka pārsvarā tūristi Latvijā ierodas ar lidmašīnu, ViA lektors Andris Klepers apgalvoja, ka tomēr ar automašīnām. Nu neesmu vēl pati pārbaudījusi šo faktu:)
Aizraujoša bija LDz sabiedrības SIA LDz Cargo Administratīvo lietu un ārējo sakaru daļas vadītājas p.i. Nadeždas Lakomajas uzstāšanās un īsās, bet aizraujošas videofilmiņas noskatīšanās par pasažieru vilcieniem, kuri dodas uz Maskavu un Sanktpēterburgu. Varu teikt tikai vienu, ka kupejā, kura ne ar ko neatšķiras no 3 un 4 zvaigžņu viesnīcas numura (duša, izlietne, matu fēns, DVD un audio sistēma utt.) es arī labprāt dotos uz augstāk minētajām pilsētām.
Atskaites par savā jomā veikto prezentācijās izklāstīja Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta direktore Zanda Grauze un Latvijas viesnīcu un restorānu asociācijas prezidents Jānis Naglis.
Par to kāda un kā kvalitātes sistēma (Q) darbojas Vācijā, informēja Vācijas viesnīcu asociācijas vadītājs Markus Luthe.
Par Krievijas tūrisma tirgus īpatnībām stāstīja tūrisma kompānijas Baltik Serviss ģenerāldirektors Aleksandrs Ivčenko. Pati prezentācija nebija saistoša, taču tā lika aizdomāties par to, ka liekas, mēs zinām, ka katru mērķauditoriju ir jāuzrunā savādāk, taču atkal un atkal uzkāpjam uz grābekļa. Piedāvāju jau tulkotu citātu no viņa runas: "Braucu ar mašīnu pa Maskavu un ieraugu lielu plakātu ar uzrakstu Live Riga! Nu un sakiet, kas man bija jādomā?" Domāju, ka šī replika liks aizdomāties arī Live Riga biroja mārketinga kampaņas izstrādātājiem, ja, protams, viņi šo repliku būs dzirdējuši.
Ļoti detalizēti ar Vācijas galvenajiem tūristu segmentiem iepazīstināja Baltijas tūrisma informācijas biroja Berlīnē vadītājs Marc Burgdorff.
Gundars Seilis - Latvijas tūrisma asociāciju Sadarbības padomes priekšsēdētājs, bija ļoti ass savos izteikumos, bet jāsaka godīgi, ne bez pamata!
Pilnīgi lieka un nevajadzīga bija Antas Jokstes, FTB Latvia vadītājas uzstāšanās. Taču mācībspēki Andris Klepers un Rolands Laķis kā vienmēr publiku spēja "paņemt".
Jāatzīmē, ka forumā tika solīts, ka visu runātāju prezentācijas tiks ievietotas TAVA mājas lapā, taču šodien, t.i.19.12.2009. tās vēl tur nebija atrodamas.
Rolanda Laķa prezentāciju var atrast šajā saitē http://www.slideshare.net/rolands.lakis/success-in-the-social-media
Kopumā pasākums bija saistošs, daudz jaunu iespaidu, kā arī tikšanās prieka. Diemžēl pasākums ievilkās, jo neviens no runātājiem nevarēja iekļauties atvēlētajās 15 minūtēs:(
Un tagad par raksta virsrakstā pieminētajiem un manis tik ļoti nemīlamajiem medijiem un to attieksmi pret notikumiem!
Viens no galvenajiem notikumiem 6.Tūrisma forumā bija apbalvošanas ceremonija "Gada cilvēks tūrismā 2009". Balvas "Gada cilvēks tūrismā 2009" laureātus noteica "BalticTravelnews.com" sadarbībā ar tūrisma industrijas pārstāvjiem un Tūrisma attīstības valsts aģentūru. Balva tiek pasniegta jau septīto reizi kopš 2003.gada un tas ir augstākais novērtējums kādu valsts mērogā var iegūt nozarē strādājošie.
Balvu "Gada cilvēks tūrismā 2009" absolūtajā klasē saņēma Latvijas Tūrisma aģentu asociācijas (ALTA) prezidente Kitija Gitendorfa un Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) prezidents Jānis Naglis. Par labāko uzņēmēju naktsmītņu biznesā šogad atzīts viesnīcas "Kukšu muiža" īpašnieks Daniels Jāns, kas atjaunojis kultūrvēsturisko pieminekli - Kukšu muižu Jaunsātu pagastā, izveidojot tajā augstas klases viesu namu. Balvu kategorijā "Uzņēmējs tūrisma aģentūru un operatoru biznesā" saņēmusi aģentūras "Vanilla Travel" direktore Inga Kavaca, bet kategorijā "Tūrisma informācijas centra vadītājs" - Ogres Tūrisma informācijas centra vadītāja Aivita Heniņa. Par labāko restorāna vadītāju atzīta restorāna "Kaļķu vārti" vadītāja Sandra Sirmace. Savukārt par labāko tūrisma žurnālistu 2009.gadā atzīts "Latvijas Avīzes" žurnālists Zigmunds Bekmanis.
Savukārt mūsu mediji pat nepapūlējās painformēt sabiedrību ne par šo faktu, ne arī par pašu forumu. Jo 16.12. daudz svarīgāka ziņa bija par Putina ārlaulībā dzimušo dēlu, dienu vēlāk par 4 gadīgu pusēnu ASV, kurš reibumā zog kaimiņu mājā zem eglītes paliktās dāvanas. Nu protams, Gada balva tūrismā nevar konkurēt ar šādām ziņām! Taisnība jau vien ir, mūsu medijiem laba ziņa ir tikai slikta ziņa! Visu cieņu www.diena.lv, jo Tūrisma sadaļā info par Gada balvu tūrismā bija ievietota.
Atvainojos medijiem, kuri bija šo faktu piefiksējuši, taču to vidū nebija ne www.delfi.lv, ne www.tvnet.lv, ne arī www.apollo.lv. Taču iespējams, mediji piedāvā to, ko sabiedrība vēlas dzirdēt?!

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru